AÇIK EMAR
EMAR Nedir?
MRG, Manyetik Rezonans Görüntüleme adının kısaltılmışıdır. Emar taraması, insan vücudunun içini görmek için başvurulan en iyi yoldur. Radyasyon içeren diğer X-ray görüntüleme cihazlarının aksine, Emar hassas görüntüler oluşturmak için güçlü, zararsız manyetik alan ve radyo dalgalarını kullanır.
 
Görüntü oluşturmak amacı ile kullanılan manyetik alan radyo frekansı hastalar için tamamen güvenlidir.
 
Açık EMAR Nedir?
Açık EMAR klostrofobik hastalara daha fazla konfor sağlamak için ve bazı obez veya daha büyük hasta taranmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Bu makinelerle mıknatıslardaki teknoloji, kapalı bir MRI'da görülen teknolojiye çok yakın bir şekilde uyuşmuştur.
 
EMAR Nasıl Yapılır?
Emar incelemeleri genellikle ayakta tedavi bazında yapılır ve genellikle çekim süreleri 10 dakika ile 45 dakika aralığında yapılacak çekime göre belirlenir.
 
Merkezimize geldikten sonra, kayıt işlemleriniz yapılır ve çekim öncesinde hakkınızda bilgi sahibi olmak amacı ile sizden bir form doldurmanız istenecektir.
 
Emar cihazı güçlü manyetik alan oluşturduğundan dolayı cep telefonlarınız, kredi kartlarınız, saatleriniz vb. malzemelerinizin zarar görmemesi için, çekim öncesinde bütün metal eşyalarınızı üzerinizden çıkarmanız ve size özel soyunma kabininize eşyalarınızı bırakmanız istenecektir.
 
Hastalar, hareketli masaya çekim için uygun pozisyonda yatacaklardır, görüntü alabilmek için üzerinde küçük parçalar ihtiva eden bir koil vücudunuzda çekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Hasta hareketli masa sayesinde çekim alanına taşınır, bu esnada çekimi yapan teknisyenlerimiz teknolojik bir pencereden sizi görüyor olacaklardır ve odada bulunan teknolojik ses sistemi ile sizinle iletişim kurabilirler. Buna ek olarak, hastalarımız için teknolojik özel kulaklıklarımız vardır ve işlem boyunca müzik dinleyebilirler.
 
Çekim tamamlandıktan sonra, teknisyenlerimiz, alınan görüntüleri denetler ve herhangi bir ek görüntü gerekiyorsa bunu belirler ve ek görüntü için çekim yapabilirler.
 
Teknoloji
Kullanılan Emar Cihazları en yeni ve en gelişmiş yazılıma sahip cihazlardır. Aşağıda görsellerini yayınladığımız cihazlar 260 Kiloya kadar olan yüksek kilolu hastalar, en üst düzeyde klostrofobisi olan hastalar, nefes darlığı olan, düz yatamayan ya da yatması için başını yükseltmesi gereken kişilerde, kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) olgular için uygun teknolojilerdir.
 
Tüm teknolojik cihaz parkuru, kaliteden ödün vermeden Açık Emar konforunda doğru ve ayrıntılı görüntüler sağlamaktadır.
 
Açık Emarda Yapılabilen Bazı Özel Çekimler

 
 
Açık Emar
Emar Anjiyo
Kardiyak Emar
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
Sık İstenen Emar Taramaları
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 

 
Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.